Czarny zlew ceramiczny w Twojej kuchni – kiedy warto go mieć!

Kuchnia jest miejscem, które musi być przede wszystkim funkcjonalne. Urządzając to pomieszczenie warto postawić na takie sprzęty, które będą zarazem solidne i gustowne. Zlew ceramiczny zyskuje na popularności. Dlaczego? Jest on nie tylko mocny, ale i praktyczny! Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki stylowy zlew do kuchni wybrać!

Zlew z ociekaczem – jednokomorowy czy dwukomorowy?

Jeśli masz w domu zmywarkę i myjesz ręcznie naczynia jedynie pobieżnie, wystarczy Ci jedna komora. Postaw na zlew czarny jednokomorowy – pasuje on do wnętrz minimalistycznych, industrialnych, monochromatycznych i nowoczesnych. Zlew z jedną komorą to oszczędność miejsca: masz więcej przestrzeni do zagospodarowania wokół zlewu. Gdy nie masz w domu zmywarki i wszystkie naczynia myjesz ręcznie, najlepszym wyborem dla Ciebie będzie zlew dwukomorowy. Zdecyduj się wtedy nie tylko na dwie komory, ale i ociekacz. Zlew z ociekaczem będzie rozsądnym rozwiązaniem: woda nie będzie kapała na posadzkę.

Zlew ceramiczny – zalety:

Najważniejszą zaletą zlewów ceramicznych jest ich wysoką odporność na zniszczenia. Taki zlew jest odporny na zarysowania, uszkodzenia i zadrapania. Ponadto, zarówno ceramiczny zlew z ociekaczem, jak i ten bez ociekacza bardzo łatwo się czyści. Ceramika nie wymaga użycia specjalnych środków czyszczących. Wystarczy, że umyjesz go zwykłym płynem do naczyń. Pamiętaj jednak, że od czasu do czasu potrzebuje on gruntownego czyszczenia. Wówczas zastosuj środki przeznaczone do ceramiki.

Czy czarny kolor zlewu to dobry pomysł?

Zlew czarny jednokomorowy sprawdzi się w każdej niedużej kuchni. Zabrudzenia nie są tak widoczne, jak w przypadku jasnych odcieni. Jeśli do czarnego zlewu dobierzesz złote dodatki, biel lub wyliczysz ściany kuchni białą cegłą, uzyskasz niezwykle elegancki i wysmakowany efekt.

Jak zamontować stylowy zlew do kuchni?

Montaż zlewu nie wymaga specjalnych umiejętności. Gdy chcesz to zrobić samodzielnie, powinieneś obejrzeć filmy instruktażowe i przygotować narzędzia oraz materiały, takie jak: piana poliuretanowa, zaciski, silikon, czasem też wyrzynarka, jeśli zlew ma być umieszczony w nowej powierzchni blatu. Kupując zlew ceramiczny zwróć uwagę na jego rozmiar, zwłaszcza gdy chcesz wymienić stary model na nowy egzemplarz.