Przeprowadzki – co warto wiedzieć

Przeprowadzka to najczęściej prawdziwe wyzwanie dla każdego z nas. W pierwszych myślach zazwyczaj na samą jej myśl towarzyszy nam przerażenie i brak organizacji i planu na jej wykonanie. Przede wszystkim należy wszystko robić stopniowo i z głową, rozkładając różne rzeczy i plany na pewne etapy. Warto pamiętać, że w przeprowadzce możemy poprosić o pomoc naszych bliskich, przyjaciół czy rodzinę, dzięki czemu proces ten stanie się od razu bardziej przyjemny.

Dom, mieszkanie, przeprowadzka

Najbardziej komfortowa przeprowadzka, to ta, w której do nowego miejsca nie musimy zabierać mebli i ciężkich sprzętów domowych. Jeśli przeprowadzka wiąże się wyłącznie z przewiezieniem drobnych sprzętów, książek, ubrań i rzeczy osobistych jest o wiele mniej kłopotliwa. Niekiedy zdarza się jednak tak, że jesteśmy zmuszeni do zabrania wszystkich bądź tylko części mebli z poprzedniego lokum. Do każdej przeprowadzki trzeba się odpowiednio wcześnie przygotować. Na samym początku warto sporządzić listę mebli, sprzętów i drobniejszych rzeczy, które musimy ze sobą zabrać. To z pewnością ułatwi planowanie pakowania i przewozu, a dodatkowo pomoże zorientować się jaki będzie koszt przeprowadzki. Podczas tego stresującego momentu jakim jest przeprowadzka, warto zastanowić się nad jej formą. Należy podjąć decyzję, czy chcemy realizować ją na własną rękę, czy może zlecimy ją jednej z firm, która zajmie się tym w pełni profesjonalnie.

Tego typu firma zorganizuje nie tylko transport, ale również pudła do pakowania rzeczy. Za dodatkową opłatą można również wykupić pakowanie i rozpakowywanie na miejscu. Warto mieć na uwadze, aby firmy przeprowadzkowej nie zatrudniać na ostatnią chwilę – wtedy usługa może być znacznie droższa. Podczas zabierania ze sobą mebli, warto spisać ich wymiary i oszacować ciężar, żeby zorientować się w możliwościach transportu. Może się bowiem okazać, że konieczne będzie rozkręcenie niektórych mebli, a następnie złożenie w nowym miejscu. Na podstawie wcześniej sporządzonej listy, można będzie również oszacować, ile kartonów do przeprowadzki trzeba przygotować do spakowania ubrań, wyposażenia kuchni czy łazienki. Przed przeprowadzką warto pozbyć się rzeczy, które zalegają w mieszkaniu, a nie będą już potrzebne. Warto pamiętać, że aby uniknąć zagracenia nowego mieszkania nie zabierać ze sobą nieużywanych przedmiotów.

Dotyczy to głównie różnego rodzaju bibelotów, ubrań, butów, sprzętów RTV i AGD, czy przedmiotów, które nigdy nam się do niczego nie przydały. Istotna jest również godzina przemieszczania się. Warto wybrać godziny poranne, dzięki czemu unikniemy stania w korkach. Transport dobrze zaplanować na weekend, ponieważ ruch na ulicach jest zdecydowanie mniejszy. Dzięki temu przewieziemy rzeczy o wiele szybciej i unikniemy również problemu z parkowaniem. Warto jednak pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług firmy, przeprowadzka w weekend będzie o wiele bardziej droższa, jednak unikniemy zbędnego stresu i bałaganu. Dzięki usługom firmy skorzystamy również na czasie.