Wnętrze

Wnętrzem, nazywamy pewną zamkniętą przestrzeń, która znajduje się wewnątrz budynku. Służy określonym potrzebom materialnym bądź kulturowym człowieka. Na wnętrze składa się nie tylko wystrój jego ścian czy sufitu, ale również wyposażenie. Warto mieć na uwadze, że świat aranżacji wnętrz funkcjonuje w zgodzie z modą. Architekci, projektanci wnętrz czy designerzy inspirują się wzorami, kolorami czy stylistyką, która króluje na największych i światowych pokazach. Wiele z nich wywodzi się z Mediolanu. To miasto, które uważane jest za kolebkę świata modowego. Najnowsze trendy dotyczące wnętrza sięgają głównie powrotu do natury.

Dom i wnętrze

Moda przestrzeni 2021 roku ma oddawać przede wszystkim azyl, spokój oraz tworzyć przytulną, bezpieczną i przyjemną atmosferę w pomieszczeniach. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na kolory ziemi, wody, czy świeżo rozkwitłych, intensywnych kwiatów. Dominujące kolory to przede wszystkim: beż, karmelowy brąz, łagodne szarości, stłumione żółte barwy, ale również odcienie pomarańczowego. Są to dość bezpieczne kolory, dzięki którym klasyczne aranżacje uzyskają bardziej efektowne i szykowne wykończenie, natomiast w pomieszczeniach bardziej minimalistycznych łatwiej w ten sposób wprowadzić miłą, przyjemną, przytulną i bezpieczną atmosferę. W aktualnym sezonie, główną inspirację powinniśmy czerpać z natury, a przy tym w żaden sposób nie ograniczać się do kolorystyki. Materiały, które będą dominować to: drewno, kamienie, wikliny, bambusy, ceramiki, szkła czy metale. W przypadku wyboru drewnianych mebli, warto zdecydować się finalnie na styl bardziej rustykalny, który wykonany jest najlepiej z niepomalowanego surowca. Drewno swoje zastosowanie znajduje nie tylko w meblach – bardzo popularne jest jako surowiec stosowany podczas wykładania ścian czy podłóg.

 

Cały czas modne są ażurowe dodatki. Dlatego warto szczególnie decydować się na różnego rodzaju ażurowe stoliczki, konsole, krzesła, fotele, kwietniki, zasłony, zagłówki, poduszki, które nadadzą wnętrzom wyjątkowego charakteru boho i vintage. Wciąż modne szklane blaty a zarazem przezroczyste, lśniące lampy czy stoliki wnoszą do wnętrz elegancję i szykowność, a zarazem lekkość i nowoczesność. Kiedyś, metal stosowany był tylko w kuchniach bądź łazienkach, natomiast obecnie gości praktycznie w każdych pomieszczeniach. Obecnie, jego zastosowanie możemy ujrzeć w lampach, stolikach czy różnych innych dodatkach wykonanych właśnie z tego surowca. Kolor złota, miedzi, brązu bądź srebra będzie znakomicie wyglądał w połączeniu z marmurem, cementem, betonem, szkłem czy też drewnem. Warto również pamiętać o różnego rodzaju tekstyliach, które dodają pomieszczeniom wyjątkowego ciepła. W obecnych wnętrzach możemy również zaobserwować w pewnym stopniu zamiłowanie do ekologii. Bardzo popularne są przedmioty wykonywane z tak zwanego bioplastiku. Wciąż modne są również meble pochodzące z recyklingu i wykonane samodzielnie, na przykład meble z palet (łóżka, stoliczki czy meble na balkon bądź taras.