Jak wymieniać świece palnikowe w kuchence gazowej?

Jak samodzielnie wymienić świece palnika w płycie grzewczej? Staje się to proste dzięki naszym 4 krokom.

Skąd wiadomo, czy trzeba wymienić świecę palnika na płycie grzewczej?

Oto kilka sposobów, aby dowiedzieć się, czy Twoja świeca stanowi problem.
Czy Twoja kuchenka gazowa w jednym z palników nie chce się zapalić? Po pierwsze, może być po prostu zatkany smarem. Możesz użyć wykałaczki, aby go usunąć. Po sprawdzeniu, że płyta jest dobrze podłączona do prądu, powtórz test. Jeśli płomień nadal nie zapala się, wyczyść palnik i świecę. Jeśli nie pojawi się płomień, świecę należy wymienić.

Jak wymienić świece w palniku? Porady

Należy pamiętać, że niniejsze informacje dotyczące demontażu są informacjami ogólnymi. Twój model płyty grzewczej może być inny. Przed wymianą świec palnikowych na płycie kuchennej należy odłączyć ją od zasilania elektrycznego i zamknąć dopływ gazu poprzez zamknięcie zaworu wlotowego gazu (na instalacji gazowej lub na butli gazowej) i odłączenie wlotu gazu podłączonego do płyty kuchennej.

Zdemontować zdejmowane części.

Na początek należy wyjąć wszystkie zdejmowane części: ruszty, palniki i korony. To proste, są to wszystkie części, które znajdują się na płycie kuchennej. Aby sprawdzić, czy butla z gazem jest nieszczelna, wystarczy posmarować miejsce, w którym butla łączy się z wężem, pieniącym środkiem, takim jak płyn do mycia naczyń. Jeśli pojawią się pęcherzyki, to rzeczywiście mamy do czynienia z wyciekiem gazu.

Dostęp do świec palnika.

Jeśli wsporniki stojaka są przykręcone śrubami, należy je odkręcić. Odkręcić również małe widoczne śruby w pobliżu świecy zapłonowej, która ma być wymieniona. W zależności od modelu jest ich od 2 do 4. Może to wymagać trochę wysiłku, ponieważ są one najprawdopodobniej brudne. Górna mosiężna lub aluminiowa płyta górna palnika oddziela się od płyty dolnej. Również w tym przypadku prawdopodobnie będziesz musiał na siłę zdjąć górną część z dolnej płyty.  Teraz masz dostęp do uszkodzonej świecy zapłonowej.
Skorzystaj z okazji, aby wyczyścić wszystkie zdejmowane części, myjąc je w bardzo gorącej wodzie z mydłem. To je odtłuści. Można je również przecierać gąbką. Następnie włóż je do zmywarki, zanim pozwolisz im wyschnąć na powietrzu.

Wymienić świece.

Świece zapłonowe są po prostu połączone za pomocą końcówki (mały kawałek metalu połączony z przewodem elektrycznym). Wyjąć uszkodzoną świecę zapłonową z zacisku. Po prostu odkręć i umieść nową świecę zapłonową na zacisku, lekko ją dociskając.

Ponownie złożyć płytę palnikową.

Zamontować górną płytę palnika na dolnej płycie i dokręcić śruby. Nowa świeca zapłonowa musi być prawidłowo włożona w przewidziany do tego celu otwór. Dokręcić również śruby wsporników rusztu. Jeśli wyczyściłeś wszystkie zdejmowane części, upewnij się, że są suche przed ich ponownym założeniem. Ponownie podłączyć płytę kuchenną do węża gazowego i otworzyć dopływ gazu. Nie zapomnij o ponownym podłączeniu prądu.