Projekty kuchni na jednej ścianie

Współczesne mieszkania i domu bardzo często nie dają nam możliwości stworzenia wielkiej i profesjonalnej kuchni. Wiele osób idąc tym nurtem decyduje się wręcz na zagospodarowanie przestrzeni, która miałaby być kuchnia w zupełnie inny sposób. Dlatego też tak popularne stały się aneksy kuchenne z lada czy wyspa. Jednak coraz więcej osób decyduje się wręcz na minimalny projekt kuchni. W związku z tym ich projekt ogranicza się jedynie do małego kąta w pokoju dziennym albo nawet projektu na jednej ścianie. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Projekty kuchni na jednej ścianieremont

Wbrew pozorom bardzo dobrze zorganizowany aneks kuchenny czy to znajdujący się w kącie pokoju czy też tylko na jednej ścianie. Wbrew pozorom nawet na niewielkiej przestrzeni jesteś w stanie umieścić wszystkie potrzebne sprzęty i zaaranżować bardzo dużo miejsca do przechowywania. Warto także pamiętać, że współcześnie możemy przebierać w kolorach i stylach mebli kuchennych. A tym samym stworzony w ten sposób aneks kuchenny może się okazać prawdziwą ozdobą naszego salonu.
Bez względu na styl panujący w naszym salonie a także ustawione już w nim meble możemy znaleźć odpowiednie meble kuchenne. Dodatkowo pamiętajmy o możliwości zabudowania większość sprzętów, dzięki czemu będą one bardzo estetycznie prezentować się również w salonie w stylu Glamour.
Aranżacja aneksu kuchennego na jednej ścianie to nie tylko meble i sprzęty. To również stylowe dodatki oraz sposób wykończenia ścian. W zależności od obranego stylu mogą to być połyskliwe płytki czy farba tablicowa. Wszystko zależy od ciebie. Najważniejsze, żeby cała aranżacja była spójna. Jeśli wykończysz w ten sposób cała ścianę, na której znajduje się aneks kuchenny to uzyskasz naprawdę niesamowity efekt.
Warto zdecydować się na aneks kuchenny na jednej ścianie i to całkiem sporej wielkości, ponieważ wówczas bez zabierania innej przestrzeni w pomieszczeniu możemy stworzyć naprawdę funkcjonalna kuchnie. W końcu na sporej długości uda nam się zmieścić bardzo dużo mebli. Dodatkowo nie musimy się już martwić jak połączyć na jednej ścianie przestrzeń kuchenna i salonową. A to bardzo ważne, szczególnie jeśli nie wykonujemy aranżacji całego pomieszczenia od razu, na przykład ze względu na fundusze.
Pamiętajmy jednak, że wówczas trochę trudniej jest czasami zaaranżować przestrzeń salonową czy ustawić komfortowo wypoczynek. Dlatego tak ważne jest dokładne rozplanowanie przestrzeni całego pomieszania. Jeśli dobrze to zrobisz, to na pewno uzyskasz idealne połączenie.