Fotowoltaika w firmie – korzyści

Szacunkowe prognozy podwyżek prądu są zatrważające. Według ekspertów koszt za jednego kilowata zużytej energii wzrośnie przez następnych kilka lat aż dwukrotnie. Dodatkowymi opłatami, którymi zostaną obciążeni przedsiębiorcy, będzie opłata mocowa oraz dodatkowe podatki, związane z energetyką. Wszystko więc wskazuje na to, że firmy ceniące sobie komfort oraz jakość świadczonych usług, będą za niedługo borykać się z dylematem, z jakich udogodnień zrezygnować – ogrzewania, klimatyzacji a może światła?

Fotowoltaika w firmie – korzyści

Istnieje idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, które pozwoli znacznie obniżyć koszty prowadzenia działalności. Wykorzystanie do tego paneli słonecznych zredukuje lub całkowicie wyzeruje rachunek za energię elektryczną.

Energia, która się nie kończy

Ilość paneli słonecznych- aby spełniały swoją funkcję- obliczana jest na bazie dotychczasowych opłat za prąd oraz rzetelnej analizie osadzenia ich na przygotowanej wcześniej instalacji. Moc potrzebna do obsłużenia przedsiębiorstwa jest uzależniona również od nasłonecznia czy kierunku, w którym usytuowana jest instalacja oraz jej podłoże. Aktualnie wszystkimi tego typu formalnościami zajmuje się przedstawiciel handlowy, który również wypełnia dokumenty, tworzy niezbędny projekt. Czuwa on nad przebiegiem montażu oraz późniejszych pomiarów.

Fotowoltaika w firmie korzyści

Panele fotowoltaiczne to niewątpliwie wiele plusów w przedsiębiorstwie tj. niższe koszty stałe, możliwość uzyskania dużych grantów, upusty oraz odliczenia. Liczy się również sam fakt bycia ekologicznym – większość firm działa w trybie dziennym, dzięki temu zużywa wyprodukowaną energię na bieżąco, przez co nie są one obciążeniem na dla zakładów energetycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca wspiera rozwój zielonej energii, odciążając linie energetyczne. Firma za sprawą paneli fotowoltaicznych, może pozwolić sobie również na duże udogodnienia co za tym idzie polepszyć komfort pracy montując m.in. klimatyzacje, pompy ciepła itp.