Jaką płytę HDF wybrać?

Płyta HDF jest rodzajem twardej i gęstej płyty drewnopochodnej, wytwarzanej ze zrębków drzewnych, rozdrabnianych, formowanych i klejonych przy użyciu specjalnych żywic syntetycznych. To materiał ceniony w branży meblowej, wykorzystywany też do produkcji stolarki drzwiowej i podłóg. Jaką płytę HDF wybrać do konstrukcji mebli lub zabudowy ścianek działkowych? Sprawdź nasze podpowiedzi.

Płyta HDF jednostronnie biała meblowa

Potrzebujesz solidnej płyty do wykonania pleców mebli? A może szukasz wysokiej jakości materiału, który sprawdzi się do wykończenia dna szuflad w komodzie lub szafce kuchennej? Zastosuj twardą płytę HDF jednostronną białą, o podwyższonej gęstości. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, zginanie oraz nacisk, nie zmienia kształtu nawet pod wpływem dużych obciążeń.

Jednostronnie biała płyta HDF posłuży do budowy mebli kuchennych, łazienkowych, salonowych. Możesz ją również wykorzystać do wykończenia szafy w przedpokoju albo zabudowy ramy łóżka w pokoju dziecięcym. Arkusze HDF zamówisz na wymiar w stolarni lub sklepie online, możesz też samodzielnie wyciąć je piłą według własnych potrzeb i specyfiki projektu. Materiał, jakim jest płyta HDF, służy wiele lat, wyczyścisz go bez trudu za pomocą wilgotnej ściereczki.

Płyta HDF surowa o uniwersalnym przeznaczeniu

Szukasz twardej, uniwersalnej płyty drewnopochodnej? Sięgnij po płyty HDF surowe. Jest to bardzo mocny materiał, który posłuży zarówno do zabudowy mebli, jak i ścian działowych wewnętrznych. HDF możesz stosować w różnego rodzaju konstrukcjach, takich jak: kioski, magazyny, domki letniskowe, budy dla psów, drewutnie czy garaże.

Jaką wybrać płytę HDF do nietypowych zastosowań, na przykład do zabudowy pojazdu albo konstrukcji drzwi ? Wybierz surową płytę HDF – możesz ją dowolnie kształtować i docinać na wymiar z dokładnością do milimetra. Płyta HDF surowa nie puchnie, nie zmienia kształtu i przez wiele lat spełnia swoją funkcję – nie musisz poddawać jej żadnym zabiegom konserwacyjnym.