Taśma LED RGB jaką wybrać?

Jeśli chcesz zainstalować kolorowe diody LED z pilotem, pierwszą rzeczą do wyboru jest taśma LED RGB. Wewnętrzne taśmy LED RGB to idealne rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają bawić się światłem. Każdy kolor pobudza określone emocje: dzięki kolorowym taśmom LED możesz wybrać kolor i intensywność, tworząc scenariusze z zaprogramowanymi przejściami z jednego koloru w drugi. Magiczna atmosfera do sypialni i do każdego otoczenia, w którym chcesz umieścić wszystko wokół siebie w innym świetle. Baw się dobrze i ciesz oko dzięki temu urządzeniu.

Remonty. Taśma LED RGB jaką wybrać?

Kontrolery i piloty
Kolorowe paski LED RGB muszą być połączone z kontrolerem i pilotem, aby dostosować zarówno zmienność kolorów, jak i intensywność światła. Za pomocą pilota możesz zarządzać wieloma funkcjami: oprócz zmiany koloru i intensywności, możesz tworzyć automatyczne scenariusze w ciągu dnia, rozdzielone dla różnych środowisk.

Jak rozpoznać wysokiej jakości taśmy LED RGB?

Jakość w stosunku do ceny dotyczy kilku aspektów. Przede wszystkim wydajność i jasność taśmy, która w niektórych przypadkach przy takim samym zużyciu w watach może gwarantować o 75% większą wydajność świetlną niż taśma LED średniej i niskiej jakości. Dzieje się tak, ponieważ niektóre taśmy LED RGB mają mniejszy spadek napięcia i wysokiej jakości miedzianą płytkę. Kolejnym punktem porównania między wysokiej jakości taśmą LED RGB a tanią taśmą RGB LED jest zróżnicowanie kolorów. Po ustawieniu wysokiej jakości taśmy LED RGB na kolor biały, tanie taśmy LED mają zauważalny niebieski odcień. Zasadniczo różnica polega na materiałach i procesach produkcyjnych. W rzeczywistości, aby uzyskać wyjątkowo niskie ceny, niektóre kategorie taśm ekonomicznych są produkowane w fabrykach o minimalnych lub zerowych standardach jakości, przy użyciu miedzi o słabej czystości i niższym mieszaniu kolorów, ze szkodą nie tylko dla jakości taśmy LED, ale także jej trwałości. Wysokiej jakości taśmy LED RGB to tysiące kolorów z płynnymi przejściami i bielą bez mocnych niebieskich przebarwień.
Kolorowe paski LED wysokiej jakości mają płynne przejścia kolorów, ale przede wszystkim, gdy ustawisz czystą biel w RGB, nie mają silnych niebieskich odcieni.

Bezpieczeństwo użytkowania taśmy LED RGB

Chociaż taśma LED działa przy niskim napięciu, każda dyspersja w systemie stanowi problem bezpieczeństwa w domu. Kupowanie tylko profesjonalnych produktów do tego typu urządzeń to zapewnienie bezpieczeństwa dla siebie i bliskich.