Wybór karniszy.

Jakie karnisze wybrać? Przede wszystkim takie jakie nam się podobają i w naszym ulubionym stylu.

Można również w sklepie zapytać projektanta jaki styl i jaki karnisz najbardziej będzie pasować do naszego pomieszczenia, tak żeby idealnie dopełniał kompozycje naszego wnętrza. Poniżej przedstawiam kilka stylów w jakich możemy wybierać podczas wyboru naszego wymarzonego karnisza:

Styl glamour

– są to karnisze bardzo ozdobne, najczęściej dekorowane motywami kwiatowymi lub dekoracjami w stylu romantycznym. Im większa i bogatsza dekoracja tym lepiej dla stylu glamour.

Styl skandynawski

– a tym stylu dominują bardzo minimalistyczne ozdoby na karniszach a nawet ich nie ma, są to proste karnisze do których najlepiej dobrać równie proste i minimalistyczne lniane zasłony.

Loftowy styl

– styl bardzo surowy lubujący się w naturalnych materiałach- metalowy karnisz o prostej konstrukcji idealnie dopasowuje się do tego stylu i idealnie będzie pasować do wnętrz właśnie w stylu loftowym.

Styl nowoczesny

– są ro karnisze o kwadratowym kształcie bez żadnych zbędnych zdobień.

Ukryte karnisze

– staja się one coraz popularniejsze. są to karnisze które maskuje się listwa lub sztukaterią zależnie od upodobań.

Styl naturalistyczny

– jest to styl w którym dominują naturalne surowce takie jak drewno. Drewniany karnisz będzie się pięknie prezentować i niezwykle efektywnie wyglądać we wnętrzu urządzonym w tym samym stylu. Będzie pięknym dopełnieniem pokoju.

Styl industrialny

– najlepiej do takiego stylu będzie pasować karnisz metalowy z bogato zdobionym zakończeniem- najlepiej z kryształem.

Styl vintage

– styl klasyczny wzorujący się na starych i delikatnie nadgryzionych zębem czasu rzeczach, najlepszy będzie karnisz metalowy lub drewniany, specjalnie postarzany, tak aby odwzorować jakąś starą rzecz.

Styl minimalistyczny

– karniszami w tym stylu będą linki na których będą mogły wisieć tylko lekkie firany i zasłony, tak aby linki wytrzymały i się nie zerwały.

Styl retro

– do tego stylu najbardziej będą pasować karnisze szynowe wykonane z tworzyw sztucznych jednak kolorem inspirować będą się w karniszach z metalu lub mosiądzu.

Styl włoski

– karnisz bogato zdobiony, odznaczający się niezwykłym przepychem i bogactwem, najczęściej metalowy.

Regulowane

– będą to karnisze o regulowanej długości wykonane z prostego metalu, najczęściej białe bez zbędnych zdobień, najlepiej nadają się do powieszenia zazdrostek w kuchni.