Czy wycieraczki aluminiowe nadają się do wnętrz?

Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne są coraz częściej wykorzystywane w budynkach publicznych. Ze względu na wysoką wytrzymałość sprawdzają się w obiektach o dużym natężeniu ruchu pieszych. Ich dodatkową zaletą jest nowoczesny i elegancki wygląd, dzięki któremu bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach centrów handlowych oraz innych miejsc publicznych. 

Efektywne wycieraczki aluminiowe wewnętrzne

Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne składają się z profili wykonanych z lekkiego i trwałego metalu oraz wkładów osuszających lub czyszczących. Elementy połączone są za pomocą stalowej liny nierdzewnej. Konstrukcja wycieraczek aluminiowych wewnętrznych sprawia, że wykazują wysoką wytrzymałość i długą żywotność. Wykorzystuje się w nich trzy podstawowe rodzaje wkładów czyszczących:

  • osuszające – tekstylne poliamidowe lub polipropylenowe;
  • osuszająco-czyszczące – gumowe lub szczotkowe w połączeniu z tekstylnymi;
  • czyszczące – gumowe lub szczotkowe.

Dobrym sposobem jest osadzenie na profilach wkładów mieszanych, czyli dwóch lub trzech wkładów o różnych właściwościach. Dzięki temu wycieraczki są bardzo efektywne, ponieważ dokładnie usuwają z obuwia kilka rodzajów zabrudzeń.

Montaż wycieraczek aluminiowych wewnętrznych

Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne, w zależności od modelu i warunków technicznych w budynku, można montować we wcześniej osadzonych w posadzce ramach systemowych do wycieraczek. Dzięki tej metodzie powierzchnia podłogi jest równa: nie powstają żadne progi, więc przechodnie nie potykają się w strefie wejścia do obiektu. Wycieraczki aluminiowe wewnętrzne można też układać bezpośrednio na posadzce, lecz wtedy należy zastosować ramy najazdowe. Są to elementy, które stabilizują matę i zapobiegają jej ślizganiu się po podłodze. Ponadto ułatwiają bezpieczne poruszanie się osobom z wózkami dziecięcymi lub sklepowymi, walizkami lub poruszającymi się na wózkach inwalidzkich. Akcesoria do montażu oferuje producent wycieraczek systemowych UNIMAT. Na stronie internetowej firmy znajduje się szeroki wybór mat czyszczących oraz dostosowanych do nich dodatków. Producent zajmuje się również projektowaniem ciągów czyszczących, które są dopasowane do warunków technicznych w konkretnych budynkach.