Nowe mieszkania w Lublinie – czy warto kupić?

Nowe mieszkania w Lublinie z pewnością przyciągają wielu ludzi, którzy chcą osiedlić się w większym mieście. To rozwiązanie dla osób, które potrzebują dostępności do wszelkiego rodzaju udogodnień w codziennym życiu na wyciągnięcie ręki. Jeśli chcesz oszczędzić czas np. na dojazd do pracy z mniejszej miejscowości, opcja mieszkania w Lublinie jest dla Ciebie.

Nowe mieszkania w Lublinie – co je wyróżnia?

Zakup własnego lokalu to nie błahostka, o czym najlepiej wiedzą Ci, którzy taki zakup mają już za sobą. Nowe mieszkania w Lublinie oferują wiele udogodnień, które skutecznie zachęcają do podjęcia decyzji o własnym M. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, dbałość o osoby niepełnosprawne, zapewnienie przestrzeni dla rodzin z dziećmi, tereny zielone, najwyższe standardy bezpieczeństwo oraz dbałość o aspekty wizualne i praktyczne – na to wszystko możesz liczyć wybierając inwestycję od renomowanego, lubelskiego dewelopera.

Co sprawdzić przed zakupem mieszkania?

Poniżej kilka wskazówek, co należy zweryfikować, aby być pewnym, że dokonasz właściwego wyboru podpisując umowę kupna nieruchomości.

Renoma dewelopera i posiadane licencje

Zweryfikuj opinie o firmie, od której planujesz kupić mieszkanie. Sprawdź historię jego inwestycji, wybierz się do biura, poproś o wszelkie dokumenty i certyfikaty uprawniające go do sprzedaży lokali.

Dokumentacja projektu

Pamiętaj, że interesując się daną inwestycją możesz zweryfikować, czy deweloper posiada niezbędne dokumenty, np. pozwolenie na budowę, plany architektoniczne, harmonogram prac, specyfikacja techniczna.

Warunki płatności

Powinieneś sprawdzić warunki płatności i termin odbioru kluczy. Upewnij się, że są one jasno wyrażone i będziesz mógł nim sprostać.

Gwarancja na mieszkanie

Deweloperzy oferują gwarancje i serwis posprzedażowy. Dowiedz się zatem koniecznie, na czym polegają zasady obsługi reklamacji i z czym może się ona wiązać.

Mieszkanie w Lublinie – jakie wybrać?

Jeśli rozglądasz się za własnym kątem weź pod uwagę kilka aspektów, zanim podpiszesz umowę kupna domu.

Metraż mieszkania

Niestety dzisiejsze ceny są dość wysokie, dlatego poważnie przemyśl wielkość mieszkania, które planujesz nabyć. Zastanów się, ile potrzebujesz pomieszczeń – być może wystarczą Ci dwa pokoje, zamiast większych i bardziej przestronnych apartamentów trzy- lub czteropokojowych.

Lokalizacja i osiedle

Miejsce usytuowania mieszkania to jeden z najważniejszych czynników w momencie kupna. Rozważ lokalizację pod kątem dojazdu do pracy bądź centrum. Sprawdź, czy w bliskiej okolicy są sklepy, szkoła, przystanek komunikacji miejskiej. Bez wątpienia atutem będą tereny zielone, np. park.

Rynek wtórny a rynek pierwotny

Przede wszystkim zastanów się, czy chcesz kupić mieszkanie od prywatnego właściciela, czy firmy, tj dewelopera. Znalezienie domu z rynku wtórnego może wiązać się niekiedy z okazyjną ceną, ale może stanowić także źródło wielu dodatkowych wydatków. Zakup mieszkania od dewelopera jest natomiast bardziej uregulowany. Poniżej kilka wskazówek, co należy jednak zweryfikować, aby być pewnym, że dokonasz właściwego wyboru.